Експерти порівняли найпопулярніші акумулятори для авто в Україні

30 жовтня 201817:09

Журналісти провели лабораторні випробування найпопулярніших автомобільних акумуляторів в Україні.

Всі випробувані зразки були куплені у незалежних продавців в звичайних автомагазинах.

На відміну від тестів, в яких зразки надаються виробниками, цей тест виключає можливість випробувань “ідеальних” зразків, вироблених спеціально для тесту.

Результати дещо здивували – переміг не самий розкручений на ринку акумулятор Atomik, трохи випередивши вже давно популярні на ринку Bosch, Varta і Topla. Далі в таблиці “Рейтинг акумуляторних батарей в Україні” наведені дані лабораторних випробувань.

1540892265_eksperty-sravnili-samye-populyarnye-akkumulyatory-dlya-avto-v-ukraine1

Пусковий струм, який вказаний на етикетці акумулятора, не завжди відповідає заявленим цифрам, а тому цей показник був протестований окремо. Результати випробувань зведені в одну таблицю для зручності та наочності.

1) Ємність АКБ, яку заявляє завод виробник – це кількість електричної енергії, яку буде віддавати АКБ протягом певної кількості часу.

2) види АКБ за технологією виготовлення: Свинцево-кислотні АКБ – найпростіший і найпоширеніший вид акумуляторних батарей. Такі види відносяться до недорогих і практичних, так як можливість доливання або заміни електроліту дозволяє успішно продовжувати термін їх експлуатації і навіть реанімувати деякі моделі. У гелевих АКБ використовують загущений електроліт, який має вигляд структури гелю. Вони здатні працювати при будь-якому куті нахилу і є герметично закритими. Дані акумулятори можуть зберігати працездатність при глибокому розряді, але бояться перезарядження. Ще один фактор – у них більш висока ціна. АКБ, які виконані за технологією AGM. Дані АКБ поєднують в собі характеристики і свинцево-кислотних та гелевих – стійки до вібраційних навантажень, але в той же час вони критично чутливі і до глибокої розрядки і до перезаряду.

3) Полярність – це схема розташування плюсових і мінусових клем на його корпусі. Це важливо знати, тому що електрообладнання більшості автомобілів мають короткий плюсовій (силовий) провід, і тому установка акумуляторів з протилежною полярністю неможлива.

4) Струм холодного пуску або пусковий струм – основна одиниця, прийнята в Україні і майже в усіх країнах Європи – EN (європейська одиниця): вона показує максимальний струм, який акумулятор може віддати протягом 10 секунд при температурі мінус 18˚С, нижній поріг напруги при цьому методі 7,5 В.Ф.