Екснардеп Святаш, підозрюваний у привласненні грошей Укрсиббанку, втік в Росію і отримав там притулок

6 травня 202012:31

Колишній народний депутат України Дмитро Святаш отримав притулок в РФ.

Про це журналістам видання 057.ua повідомило джерело в консульстві РФ у Харкові у вівторок, 5 травня.

Святаш з сім’єю стали учасниками програми “Співвітчизник”, яку РФ запустила в Україні кілька років тому.

Заяву на отримання громадянства РФ писала дружина екснардепа Анжеліка Святаш.

“На початку лютого 2020 року дружина Святаша — Святаш Анжеліка Левонівна звернулася до Генерального консульства РФ в Харкові з відповідною заявою про участь у зазначеній державній програмі РФ”, — розповіло джерело в консульстві РФ.

Святаш із сім’єю буде жити в місті Липецьк за адресою вул.Гагаріна, 35-А.

У заяві дружина Святаша вказала, що вчилася в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, працювала помічником і стажистом нотаріуса. З 2012-го по 2020 рік була приватним нотаріусом Харківського нотаріального округу Харківської області. Також Анжеліка Святаша написала, що вона і її чоловік часто їздили в РФ.

“У РФ я перебувала з приватними візитами в 2016, 2017, 2019 роках. Мій чоловік Святаш Дмитро Володимирович відвідував РФ з приватними візитами — місто Москву, Воронеж, Щебекіно — з 2003 року по 2019 рік щорічно”, — йдеться в її заяві.

Анжеліка Святаш вказала також, що планує працювати в Росії помічником нотаріуса або юристом. Вона зазначила, що з нею в РФ планують виїхати її чоловік і двоє синів. Влада РФ вже дозволила сім’ї екснардепа переїхати в країну.

Святаш втік до Росії цієї зими, оскільки в Україні його оголосили в розшук.

“Його дружина поїхала в РФ через Гоптівку в лютому цього року, а дітей відправили через Мінськ до Росії в кінці грудня”, — розповіло джерело.

Відзначається, що від громадянства України Святаш і його родина не відмовилися.

Нагадаємо, в жовтні минулого року прокуратура Києва повідомила Святашу про підозру у привласненні 1,1 млрд гривень Укрсиббанку. За даними слідства, протягом 2008−2018 років він і посадові особи групи компаній АІС в шахрайський спосіб заволоділи грошима, отриманими від Укрсиббанку на підставі кредитних договорів.

У прокуратурі заявили, що Святаш був організатором злочину. Крім того, детективи Національного антикорупційного бюро повідомили Святаша про підозру в декларуванні недостовірних відомостей.

За інформацією правоохоронців, у 2015—2016 роках він не декларував наявність кредитів в УкрСиббанку. У 2016 році він був винен банку $467,51 тис. і 450,36 тис. євро. У листопаді екснардепа оголосили в розшук.