Ефект плодів гнилого дерева, – адвокат про скандал в ДБР

12 червня 201915:06

У понеділок, 10 червня апеляція залишила в силі рішення суду, яким визнано протиправним створення Комісії №2 по проведенню відкритого конкурсу для призначення на посади в Державному бюро розслідувань та затвердження її персонального складу.

“Фактор” поспілкувався з відомим українським адвокатом Сергієм Войченком щодо скандалу навколо конкурсних комісій.

Яким чином відбувається відбір на посаду в ДБР?

“Статтею 14 закону України про Державне бюро розслідувань передбачено, що на службу до ДБР приймаються на конкурсній основі в добровільному порядку за контрактом громадяни України, які спроможні за своїми особистими діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров’я, ефективно виконувати відповідні службові обов’язки. Відповідно, призначення на посади в ДБР здійснюються за результатами відкритого конкурсу. Правові та організаційні засади проведення відкритого конкурсу безпосередньо визначені в порядку проведення конкурсу для призначення на посади в ДБР”, – розяснив адвокат.

Як визначаються переможці конкурсів?

“Щодо питання визначення переможців конкурсів, то сама комісія формує загальний рейтинг кандидатів, шляхом підсумовування балів за результатами кваліфікаційного іспиту та співбесіди. Тепер остаточне рішення має сказати касаційна інстанція, тому що, на мою думку, воно буде оскаржуватися. Але за таких обставин, якщо ми говоримо про те, що закон визначає лише призначення після проведення конкурсу, а сама конкурсна комісія була нелегітимною, то можна говорити про так званий ефект “плодів гнилого дерева”, – наголосив Войченко.

Чи можуть визнати визначених комісіями переможців нелегітимними?

“Яким буде результат розгляду поки прогнозувати складно, але в принципі можна говорити, що сам конкурс проведений неправомірним органом. Відповідно статті 24 керівники терорганів призначаються і звільняються з посади директором ДБР за поданням конкурсної комісії, в порядку визначеному ч.2 ст.11, а там уже безпосередньо розсписуються функції цієї комісії. Тому якщо доведуть нелегітимність організації конкурсу можуть бути доволі серйозні наслідки”, – резюмував адвокат Сергій Войченко.