ДБР розслідує незаконне відчуження чиновниками Міноборони землі за 45 млн грн у Львові

9 червня 201910:25

За рішенням суду на ділянку накладено арешт із забороною проведення будівельних робіт.

Державне бюро розслідувань розслідує незаконне відчуження чиновниками Міністерства оборони земельної ділянки вартістю 45 млн грн у Львові, повідомляє ДБР.

За даними слідства, при укладенні договору про користування земельною ділянкою, що належить Міністерству оборони, посадові особи одного з відомств перевищили повноваження.

“В результаті зловживань, земельну ділянку на території військового містечка №1 на вул. Княгині Ольги, 1-5 вибула з володіння законного користувача і була передана в розпорядження суб’єктам господарювання під забудову. Ринкова вартість цієї земельної ділянки становить понад 45 млн гривень”, – йдеться в повідомленні.

В ході досудового розслідування кримінального провадження за рішенням слідчого судді накладений арешт на земельну ділянку із забороною проведення на ньому яких-небудь підготовчих або будівельних робіт.

В даний час проводяться слідчі дії з метою проведення всебічного, повного і об’єктивного розслідування, а також встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності.

Досудове розслідування ведеться за чотирма статтями Кримінального кодексу (зловживання службовим становищем посадовою особою, підробка документів, привласнення військового майна і недбале ставлення до військової служби, що заподіяло істотну шкоду).

Нагадаємо, раніше НАБУ і САП викрили корупційну схему за розтрату державних коштів при закупівлі палива для Міністерства оборони України. Були затримані заступник міністра оборони України Ігор Павловський і директор Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства Володимир Гулевич.

У НАБУ повідомили, що на початку 2016 року комітет з конкурсних торгів МОУ організував процедуру відкритих торгів на закупівлю рідинного палива. За результатами торгів 26 квітня 2016 комітет по 14 лотів затвердив до оплати пропозиції одного з учасників торгів як найбільш економічно вигідні. 13 і 18 травня 2016 між МОУ та переможцем конкурсних торгів “Трейд Коммодіті” було укладено 14 договорів про постачання палива для техніки спецпризначення на суму понад 1 млрд грн. Пізніше були укладені кілька додаткових угод, і ціна зросла на 16% від початкової вартості.

Слідство вважає, що збільшення ціни було здійснено за відсутності документального підтвердження коливання цін на ринку.