Чотири німецьких медіахолдинги об’єдналися заради боротьби із монополією Facebook і Google на рекламному ринку

29 травня 201911:58

Найбільші медіа ФРН вирішили спільно боротися з монополізацією технологічних платформ на ринку.

Media Impact, загальний селзхауз медіагруп Axel Springer і Funke Mediengruppe утворив рекламний альянс з відділами продажів колег по видавничій діяльності RTL Group і Gruner+Jahr для спільного продажу всіх своїх рекламних майданчиків і можливостей. Про це повідомляє Digiday.

Нові партнери володіють великими новинними виданнями, в тому числі Bild, Welt, Business Insider і журналами, в тому числі Der Spiegel, Die Aktuelle, Stern і Geo.

Щомісячна аудиторія всіх цих проектів становить приблизно 50 млн осіб. Для порівняння щомісячна аудиторія Facebook в Німеччині – близько 40 млн осіб.

Мета співпраці – активне залучення інвестицій медіаагентств і прямих рекламодавців.

“Такий рівень співпраці був би немислимий в минулому”, — сказав Карстен Швеке, голова правління Media Impact.

Він підкреслив, що співпраця між великими видавцями є основним способом отримання більшої частки бюджетів на цифрову рекламу.

Він додав, що основна частка від зростаючих рекламних доходів припадає на Google, YouTube і Facebook.

“Зі співпрацею ми хочемо повернути нашу справедливу частку… Це основа нашого майбутнього зростання: знайти правильне поєднання охоплення, релевантності, сервісу і високої якості реклами, яке ми можемо запропонувати рекламодавцям і агентствам”, — сказав Швеке.

Раніше повідомлялося, що Європейська комісія наклала на Google штраф в розмірі $5 млрд за порушення антимонопольного законодавства.

Також повідомлялося, що в США Facebook можуть оштрафувати на $5 млрд за порушення конфіденційності користувачів.