Чому водій може відмовитися дути в алкотестер поліцейського

13 жовтня 201814:20

Ситуації, коли водій має право на законних підставах відмовитися дути в алкотестер поліцейського, зустрічаються досить часто.

Кожен водій повинен знати, що відмова від процедури огляду на алкоголь фактично прирівнюється до “п’янки” за кермом, загрожує штрафом і позбавленням водійських прав. Але це зовсім не означає, що громадянин зобов’язаний покірно коритися вимогам правоохоронця дути в трубку.

У вас є повне право ігнорувати таку інформацію, якщо співробітник поліції не склав протокол про ваше відсторонення від керування автомобілем, або ж якщо він оформив його без двох понятих. Тільки при наявності цього документа поліцейський має право пропонувати вам перевірку на алкостестері.

Про всяк випадок вам краще впевнитися, щоб в протоколі була зафіксована дата, час, місце і підстави відсторонення від керування, а також службова посада, звання, прізвище та ініціали працівника, який склав протокол. Крім того, там повинні бути вказані дані про транспортний засіб і про водія, щодо якого порушено справу про адміністративне правопорушення.

Але навіть якщо все правильно оформлено і підписано, у вас ще можуть знайтися вагомі підстави для відмови проходити перевірку алкотестером.

Наприклад, якщо інспектор не продемонстрував вам опломбований засіб вимірювання з читаним клеймом державного довірителя. Або вам не пред’явили свідоцтво про перевірку та технічний паспорт на алкотестер.

У вас є всі підстави сумніватися в законності процедури, якщо коп дістав уже включений прилад, а одноразовий мундштук не перебував в індивідуальній упаковці.

Крім того, завжди слід пам’ятати, що перевірка алкотестером на місці зупинки буде вважатися доказом сп’яніння тільки в тому випадку, якщо ви самі згодні з його результатами.