Британець випадково сфотографував літак Трампа над Шеффілдом. Так він розсекретив політ президента США до Іраку

28 грудня 201810:42

26 грудня президент США Дональд Трамп і його дружина Меланія таємно прилетіли в Ірак.

Перший візит американського лідера в країну офіційно не анонсували. Перед вильотом літака Трампа з Вашингтона 13 журналістів з прес-пулу дали присягу, що не стануть розкривати відомості про політ доти доки Білий дім не оголосить про це або президент не повернеться в США.

Літак Трампа летів з вимкненими вогнями, його супроводжували винищувачі. Але умови секретності були порушені, коли лайнер зафільмував мешканець Англії Алан Мелой з Шеффілда, графства Саут-Йоркшир.

Вранці в середу, коли в Великобританії відзначали День подарунків, Алан Мелой виглянув з вікна своєї кухні і помітив в небі слід від літака. Згодом англієць розповідав журналістам, що вже більше 40 років спостерігає за літаками, і того ранку він вирішив, що це незвичайний лайнер.

Чоловік почав його фотографувати і виявив відмінні знаки повітряного судна, в тому числі великий прапор США на хвості. Мелой ідентифікував борт як VC-25 – один з двох військових пасажирських літаків Boeing 747, що використовуються для польотів президента США по всьому світу.

“Я не бачив “борт номер один” над Південним Йоркширом з 2005 року. Це не те, що ви бачите регулярно”, – пояснив він журналістам.

Мелой завантажив фотографію літака на сайт Flickr, де він протягом багатьох років публікує знімки авіалайнерів.

Фотографія швидко розійшлася в мережі. Любителі авіації проаналізували загальнодоступні дані з відстеження літаків, і незабаром в твіттері з’явилися чутки, що Трамп направляється на Близький Схід, ймовірно, в Афганістан чи Ірак.

Це сталося за кілька годин до приземлення борту на іракській авіабазі Ель-Асад, яку використовують американські військові.

У результаті Білий дім був змушений розкрити деталі поїздки Трампа. Журналістам дозволили опублікувати відомості про це, коли Трамп прилетів до Іраку.

unnamed

Сам Дональд Трамп, коментуючи свою поїздку в Ірак, заявив, що ніколи раніше не стикався з подібними заходами безпеки в польоті.

“Я турбувався за інститут президентства. І не за себе особисто, а за першу леді, – сказав він. – Якби ви тільки бачили, через що нам довелося пройти в цьому літаку з закритими ілюмінаторами, зовсім без світла. Непроглядна темрява”.

Колишній агент секретної служби Джонатан Вакроу, який раніше допомагав координувати політ Барака Обами в Ірак, сказав, що публікації про борт номер один в твіттері можна вважати проломом в захисті, але з цього слід винести урок.

Фотограф-аматор Алан Мелой згоден з ним: “Якщо ви хочете займатися таємною роботою, використовуйте таємні літаки”.

Відповідаючи на питання, чи варто було Трампу закривати ілюмінатори в літаку, Мелой зауважив: “Ну, це мало велике значення. Він не побачив Йоркшира”.