Браконьєри вбили вагітну лосицю на Київщині

19 січня 201811:33

Калюжу крові виявили єгері під час ранкового об’їзду території Київщини.

Далі по слідам крові вони виявили місце, де тварина впала. Там браконьєри нашвидкуруч здерли з тварини шкуру і розібрали тушу: нутрощі і хутро кинули на снігу, а м’ясо забрали.

Зухвалість браконьєрів охоронці лісу пояснили надією на сильний снігопад, котрий замете сліди злочину. Однак за слідами єгері вийшли не тільки на село, але й знайшли хату, куди в’їхав візок із частинами тварини. Однак господарі подвір’я, попри плями крові на снігу перед будинком, свою причетність до браконьєрства заперечують.

Раніше Фактор повідомляв, що лосів внесли до червоної книги. Тепер за їхнє вбивство загрожує штраф у 176 тис. грн або тюремне ув’язнення. Однак їхнє м’ясо вважається делікатесом і його подають в елітних ресторанах. Філе лося коштує 750 грн/кг. Відомо, що застрелена тварина важила під 400 кг, близько 200 – це свіжина, яку могли продати.

Крім того, за слідами видно, що лосиця ходила з маленьким лосеням, а ветеринари встановили, що вона ще й вагітна – носила два ембріони. Вполювати лося нескладно, бо тварина довірлива та зазвичай дуже близько підпускає людину.