“Боти депутата Дейдея”. Частина 2

20 липня 201718:13

Публікація матеріалу “СММ депутата Дейдея”. Накрутка лайків і обман людей” викликала серйозний резонанс в соцмережах. Тому “Фактор” вирішив глибше дослідити цю тему і виявив багато цікавого.

Ми переглянули пости нардепа за 2017 рік. Виявилось, що ботів Дейдей використовує всюди. Вони разом з Дейдеєм вітають з днем народження депутата Лінька. Російським ботам дуже подобаються гасла “Слава Україні”. Рафаелі та Ахмеди в захваті від привітання з Днем української Конституції. Арабам і латиноамериканцям настільки до душі Дейдей, що вони лайкають навіть його текстові пости, в яких не розуміють жодного слова.

Ми встановили, що швидше за все депутат “Народного фронту” користується послугами російського сервісу soclike.ru. 500 лайків там коштує 680 рублів ≈ 300 грн. В червні Дейдей написав 25 постів з накруткою близько 500 лайків на кожен. Тобто виходить, що за місяць він витратив 7500 грн на створення ілюзії власної підтримки у ФБ. Якщо взяти, наприклад, березень, то там Дейдей накручував значно менше. Мабуть, спочатку тестував технологію) З кожним місяцем він нарощував оберти, апогеєм став його останній допис про поранення: Дейдей вирішив не жалкувати грошей і купити одразу 2000 вподобань.

Скриншот 2017-07-20 16.42.48

Виходить, що депутат, який активно піариться на темі АТО, в цей же час викидає десятки тисяч гривень на ботів. Ці кошти він міг витратити на допомогу бійцям, однак молодий парламентарій настільки самозакоханий, що лайки для нього важливіше. Хоча не будемо надто суворими до нього. Можливо, Дейдей страждає залежністю від соцмереж і йому потрібна професійна психологічна допомога. В такому випадку радимо депутату якнайшвидше звернутись до лікаря, адже такими темпами він скоро всі гроші спускатиме на лайки.

Олександр Азімов, Євген Третяк, “Фактор”