Блог Ігора Мегери. Олігарх з БПП підкорює азартний ринок

12 травня 201718:17

Існує відоме правило: в українській політиці нікуди нічого не зникає. Деякі персонажі можуть дещо знизити рівень публічної активності, відійти за куліси, але їх роль при цьому не зменшується.

Нещодавно знову активно зазвучало прізвище колишньго “любого друга” Ющенка і нинішнього соратника Порошенка олігарха Олександра Третьякова. Він намагається залишатися в тіні, але кілька тижнів тому депутат став героєм програми “Схеми” про нічні візити до ГПУ. Генпрокурор Луценко пояснив часті зустрічі з Третьяковим тим, що вони близькі друзі. А сам олігарх нагло заперечував факти, які зафіксовані на відео.

Звернув я на нього увагу ще й тому, що “Фактор” зробив розслідування про його “бізнес”. В той час як любий друг Порошенка піариться на допомозі воїнам АТО, кошти для цієї допомоги він заробляє, монополізувавши лотерейний ринок. Цікаво, що після захоплення компанії УНЛ, у державному бюджеті взагалі зникла згадка про дохід від лотерей. Тепер все йде прямо до кишені олігарха, який, кидаючи крихти на стіл атошників, влаштовує ігри в патріотизм.

Наскільки мені відомо, в Мінфін направлені запити з приводу цієї ганебної ситуації, однак можновладцями вони ігноруються. Виникає питання: чому міністерство не цікавить ситуація, через яку держава недоотримує сотні мільйонів податків? Цілком логічно, що тут має місце характерна для української політики “кругова порука”.

Так само і правоохоронці не звернули увагу на рейдерське захоплення компанії УНЛ, хоча скандал був публічним, а колишній власник-швейцарець заявляв про погрози фізичного знищення. Дивна вибірковість: щодо 500 грн премії Марушевської відкривається провадження, а коли держава втрачає космічні суми, то цього ніхто не помічає.

Я чудово розумію, чому так. І чудово розумію, що лише суспільний тиск здатен розворушити це болото.