Безкарність за напади на журналістів в Україні стала звичайною справою – МФЖ

24 жовтня 201812:17

В Україні безкарність за злочини проти журналістів стала повсякденним явищем.

Про це помічник генерального секретаря Міжнародної федерації журналістів (МФЖ) Олівер Мані-Керл заявив на семінарі, який пройшов в Києві 22 жовтня.

Олівер Мані-Керл також зазначив, що минуло 18 років, а в Україні досі не розкрито вбивство Георгія Гонгадзе.

“Ми відмовляємося забувати і відпускати цю справу, воно для нас важливо і має значення. Переконаний, що спільно нам вдасться досягти мети”, – сказав Мані-Керл.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко підтвердив, що в Україні з початку року зафіксовано 64 випадки нападів на журналістів, але майже всі кримінальні провадження стосовно журналістів, які починає розслідувати поліція, не доходять до суду. За його словами, якщо суд все-таки відбувається, то покарання надзвичайно мізерне – мізерний штраф за напад на журналістів в розмірі 20-50 доларів не може зупинити насильство. Томіленко підкреслює, що системна безкарність за злочини проти журналістів фіксується не тільки НСЖУ, а й міжнародними організаціями, зокрема, Freedom House.

“Ключова вимога Союзу – це проведення парламентських слухань, щоб на найвищому державному рівні обговорити питання безкарності злочинців. Але на сьогодні влада і політики не хочуть звітувати і це вимога залишається нереалізованою. Єдине, з чим рахується українська влада – це тиск міжнародної спільноти. Тому ми робимо все можливе, щоб міжнародна громадськість зажадала від української влади публічного звіту за злочини проти журналістів”, – підкреслює Томіленко.

Семінар, організований Міжнародною федерацією журналістів, проходив в прес-центрі НСЖУ протягом 22-23 жовтня. У заході взяли участь представники журналістських спілок з Македонії, Чорногорії, Туреччини, Білорусі, Сербії, Британії.