Аутлет Мануфактура торгує китайськими підробками брендів Lacoste, Coccinelle и Pierre Cardin

9 травня 201811:00

Відразу чотири відомих бренди стали жертвами аферистів, які відкрили фейкові магазини в аутлет-містечку Мануфактура, що під Києвом.

Фактор провів власне розслідування в якому виявив кричущі випадки обману покупців у магазинах Lacoste, Coccinelle, Marina Yachting і Pierre Cardin.

Нещодавно в Україну прийшов новий формат шопінгу, широко популярного не тільки в Європі, але і в Штатах. Аутлет-містечка повинні були стати якісною альтернативою міським торгово-розважальним центрам. Вишукана архітектура, чисте повітря і знижки на дорогі бренди – все це звучало дуже привабливо. Однак за блискучою обгорткою ми виявили не просто фейк, а продукт, який не піддається жодній критиці .

У гонитві за брендами українці несуть гроші шахраям.

Формат аутлет-містечка давно набув популярності на Заході. Комплекс магазинів виносять в заміську зону, що дозволяє власникам знизити витрати і відповідно продавати брендовий одяг за більш прийнятними цінами.

В Україні “Мануфактура” стала першим подібним проектом. Поблизу Обухівської траси біля с.Ходосіївка виріс торговельний комплекс з бутиками, кафе, готелем і місцями відпочинку. Все виконано в стилі європейських міст і виглядає більш ніж гідно. І все б нічого, от тільки продаються тут… підробки!

мануфактура-аутлет-lacoste

Відгуки про аутлет-містечко Мануфактура були різні. І ось кілька тижнів тому до нас звернулися покупці, повідомивши про підробки і бракований товар. Редакція Фактора вирішила розібратися в даній темі. У цій частині мова йтиме мова про бутік французького бренду “Lacoste”. Ми отримали фото “брендового” взуття від двох клієнтів бутика.

lacoste-мануфактура-аутлет-фото

Після першого використання кросівки почали розходитися по швах і прийшли в непридатність. Розповідає клієнтка Наталя: “Кілька тижнів тому купила кеди в “Lacoste”. Перший раз вдягла, коли йшла гуляти з подругою по місту. Буквально через годину вони розклеїлись. Прийшла додому, в середині взуття пісок, каміння. Гроші мені повернули, але як можна було продати такий товар ніхто не пояснив”.

lacoste-мануфактура-аутлет-фото-обуви

Інша жертва модного бутика – Антон. Він купив кросівки і вони також відразу розклеїлись: “Вранці поїхав на роботу, вже ввечері кросівки розійшлися. Раніше ні разу з цим брендом проблем не було”. Антону гроші також повернули, і, за його словами, більше він в аутлет-містечку Мануфактура нічого не придбає.

lacoste-мануфактура-фото

Наш журналіст намагався поговорити з адміністрацією “Lacoste” в “Мануфактурі”, однак на контакт вони не йдуть. Під час першої розмови з людиною, яка представилася консультантом, нам пообіцяли, що менеджер сам передзвонить. Ми чекали добу, ніхто не набрав. На наступний день знову трубку зняв консультант і знову з менеджером поговорити не вдалося: його не виявилося на місці.

Редакція Фактора готова опублікувати позицію адміністрації “Lacoste”, якщо вони все ж захочуть її озвучити.

Цей випадок став поштовхом для журналістів Фактора і ми досліджували продукцію в інших точках “Мануфактури”.

Читайте в наступній частині, в яких магазинах під виглядом відомих брендів продають китайські підробки.

Тепер Ви знаєте, як в бутіку “Lacoste” в аутлет-містечку “Мануфактура” під виглядом брендового взуття продають фейковий продукт. Як виявилося, проблеми були не лише у цінителів “Lacoste”, а й у клієнтів інших магазинів. Журналісти Фактора поспілкувалися з юристом і дізналися, як споживачам захистити свої права в даній ситуації.

Під час розслідування з нами зв’язався покупець Сергій, який придбав сумку в бутіку Coccinelle (мережа магазинів “iL’AKMUS”). “Сумка “з телячої шкіри” виявилася дешевою підробкою з пресованої штучної шкіри. Вона швидко розклеїлася, шви розійшлися”, – повідомив Сергій. Магазин повернув йому гроші, однак очевидно, що Coccinelle свідомо торгує неякісним товаром, обманюючи своїх покупців. Причому сумки даного бренду коштують від 6000 грн – тобто клієнтів “нагрівають” на не малі гроші, якщо врахувати, що вартість підробки на сумку Coccinelle не перевищує 800 гривень.

Coccinelle-сумка

Юрист Сергій Войченко пояснив причини великої кількості підробок на українському ринку брендових товарів: “Нещодавно почався процес зменшення контролюючих органів. З одного боку це дозволить бізнесу розвиватися вільніше, з іншого – на Україну хлинув потік неякісних товарів. Держспоживінспекція виявилася просто не готовою до цього і не може виконувати свої функції”.

Сергій радить споживачам звертатися до суду і відстоювати свої права. Це складний шлях, але без створення прецедентів боротьба з підробками стане практично неможливою.

Coccinelle-магазин-мануфактура-аутлет

В наступній частині нашого розслідування ми розповімо про підробки в бутиках “Marina Yachting”, “Pierre Cardin” і “Asthik”.

Всіх, хто постраждав від шахрайських дій рітейлерів редакція видання “Фактор” просить надсилати свої історії, а також фото бракованого товару на нашу поштову скриньку correditor@gmail.com.