Apple дозволяє додаткам з App Store займатися прослуховуванням

5 січня 201809:30

Незважаючи на те що App Store декларує захищеність від шкідливих атак і проникнення програм-шпигунів, в каталозі присутнє ПЗ, що займається прослуховуванням користувачів з дозволу самої Apple.

Це випливає з доповіді The New York Times. Видання відзначає, що кілька додатків з каталогу App Store оснащені кодом Alphonso, здатним вести за нами цілодобове стеження в інтересах рекламодавців.

Відзначається, що Alphonso – цілком легальне ПЗ, що відстежує ТВ-програми, які переглядаються користувачами.

Прослуховування починається в момент включення телевізора або будь-якого іншого електронного пристрою, здатного відтворювати медіаконтент. Спеціальні алгоритми активують вбудований мікрофон і аналізують те, що ви дивитеся. Згодом отримані дані використовуються для формування релевантної реклами в мережі.

За словами Ашиша Кордії, генерального директора стартапу Alphonso, його розробка вбудована в більш ніж 1000 додатків та ігор і працює за принципом «Яндекс.Пробок». Втім, зазначає він, ПЗ з підтримкою Alphonso завжди запитує у користувача дозвіл на доступ до мікрофона, а тому не порушує нічиїх прав.

«Ви в будь-який момент можете відключити роботу Alphonso, якщо порахуєте, що вам це не потрібно», – каже Кордія.

Але найцікавіше в цій історії навіть не те, що Apple дозволяє Alphonso прослуховувати своїх клієнтів, а те, що він задіює алгоритми сервісу для визначення музичних композицій Shazam. З допомогою додатка з вбудованим Alphonso набагато краще розпізнають музику і телешоу, забезпечуючи рекламодавцям ефективний фідбек. Творці Alphonso не розкривають точний список ПЗ з функцією регулярного прослуховування.