Апеляція зменшила заставу для бізнесмена-хабарника Альперіна

23 лютого 201811:29

Суд зменшив заставу з 20,8 мільйона гривень до 140,9 тисяч гривень для підозрюваного в дачі хабара детективу НАБУ бізнесмена Вадима Альперіна через відсутність підстав визначення застави в такому розмірі.

Про це йдеться в рішенні колегії суддів Апеляційного суду міста Києва від 22 січня інформує Фактор.

Так йдеться про те, що старший слідчий Генеральної прокуратури просив взяти під варту Альперіна з альтернативою застави в 50 млн грн і обгрунтовував такий розмір винятковістю даного випадку, резонансом події і особистістю підозрюваного. У клопотанні було також зазначено, що Альперін є громадянином Ізраїлю і може ховатися від слідства, а пропозиція хабара в 800 тисяч доларів свідчить про матеріальний стан підозрюваного і можливості підкупу свідків.

Колегія відзначила, що резонанс події жодним чином не може служити підставою для визначення застави в розмірі, що перевищує рамки, встановлені законом. Суд додав, що також при визначенні розміру застави до уваги може братися розмір збитку, нанесений підозрюваним, проте в зазначеному виробництві шкоди не заподіяно.

Крім того, суд взяв до уваги факт, що Альперін має ряд захворювань і неодноразово перебував на стаціонарному лікуванні. До того ж, він одружений і має на утриманні дочку.

Раніше, ГПУ спільно з НАБУ затримали Альперіна за підозрою в реченні хабара.