До АМКУ подано заяву про змову двох державних підприємств “Укравтодору” на тендері щодо контролю якості доріг

22 травня 202012:12

“Ліга Антитрасту” подала заяву до Антимонопольного комітету України щодо змови двох державних підприємств “Укравтодору” на тендері щодо контролю якості доріг на суму понад 72 мільйона гривень.

Про це пише “Фактор” з посиланням на Лігу антитрасту.

“Нами було виявлено низку ознак змови між “Науково-технічним центром “Дорожній контроль якості” та “Державним дорожнім науково-дослідним інститутом імені М.П. Шульгіна”. Починаючи від їх пов’язаності між собою через одного засновника – “Укравтодор”, закінчуючи схожостями в тендерних пропозиціях. Все це вказує на спільну підготовку підприємств до торгів. Крім цього два ДП були єдиними учасниками аукціону та взагалі не конкурували між собою”, – заявляють в “Лізі антитрасту”.

До проведення тендеру вищевказані підприємства активно залучали один одного на субпідряд та мали сталі господарські стосунки.

“Прикро бачити подібну антиконкурентну поведінку від державних інституцій. Адже саме вони є прикладом для приватного бізнесу. Для нас це стало ще одним доказом того, що вина за знищення конкуренції на дорожніх тендерах лежить перш за все на самому “Укравтодорі”.

Ми вимагаємо від Антимонопольного комітету притягнути до відповідальності підприємства “Укравтодору”. І впевнені, що така реакція АМКУ дасть сигнал бізнесу, що змови на тендері будуть виявлятись та нещадно каратись без виключень. Невідворотність покарання тендерних картелістів – ефективне щеплення від змов”, – резюмують в “Лізі антитрасту”.

Засновниця організації Агія Загребельська називає історію, що склалася “тендерним сюрреалізмом”:

” Один державний орган оголошує тендер. На нього приходять лише два учасники – два державних підприємства, засновниками яких є цей же державний орган. Документи підприємств мають схожості, в тому числі в частині метаданих. Підприємства мають сталі господарські стосунки між собою. І очікувано не конкурують один з одним під час аукціону. Чи можна вважати проведену процедуру конкурентною та законною? ДАСУ вважає, що все відбулось згідно вимог чинного законодавства. Подивимось, що скаже з цього приводу Антимонопольний комітет”.

98205526_167768394708117_5720392217701384192_o