Антикорупціонери виявили близько сотні порушень в звітах партій

27 серпня 201809:04

Складено 84 адміністративних протоколи та направлено в суди.

За результатами аналізу звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за перший квартал 2018 року Національне агентство з питань запобігання корупції склало і направило в українські суди 84 адміністративних протоколи.

Як уточнюється в релізі НАЗК, 45 адміністративних протоколів складено за статтею 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення – порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії.

У НАЗК уточнили, що відповідно до статті 212-21 КУпАП про порушення встановленого порядку або термінів подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог, складено та направлено до суду 36 протоколів.

Крім того, відомство склало 3 адмінпротоколи за статтею 188-46 КУпАП: невиконання законних вимог (приписів) Національного агентства з питань запобігання корупції щодо усунення порушень законодавства про запобігання та протидію корупції, ненадання інформації, документів, а також порушення встановлених законодавством строків їх надання, надання завідомо недостовірної інформації або не в повному обсязі.

Найбільша кількість адміністративних протоколів складена відносно фізичних осіб, які здійснювали внески на підтримку політичних партій “УКРОП” і “Об’єднання “Самопоміч” з порушенням встановленого законом порядку надання таких внесків, і партії “ВО “Свобода” щодо несвоєчасної відмови партії від внесків, здійснених всупереч статті 15 закону України “Про політичні партії в Україні”.

Адмінпротоколи направлені в районні суди міста Києва, Львова, Черкас, Дніпропетровська, Полтави, Житомира, Львівської, Черкаської, Волинської, Тернопільської, Хмельницької областей України.