АМКУ затребував інформацію про діяльність компаній Бахматюка на ринку яєць курячих в шкарлупі

14 вересня 202016:40

У рамках дослідження АМКУ направив вимогу про надання інформації та документів компанії СТОВ “Снович”, що належать бізнесмену О. Бахматюку.

Про це пише “Фактор” з посиланням на “Лігу антитрасту”.

АМКУ цікавлять орендні взаємовідносини щодо приміщень та обладнання між СТОВ “Снович” та іншими компаніями О. Бахматюка – ПНВК “Інтербізнес” і ТОВ “Птахофабрика Київська”.

АМКУ відкрив вже кілька справ проти компаній групи “Авангард”. Компаніям інкримінується порушення конкурентного законодавства у вигляді збільшення кількості філій за рахунок оренди птахофабрик без отримання дозволу на це в Комітеті. На сайті відомства немає інформації щодо завершення розслідування по цим справам. “Авангарду” загрожує штраф у розмірі до 5% річного доходу.

Крім цього в 2017 році АМКУ вже повідомляв про дослідження ринку яєць, приводом для якого було різке зростання вартості яєць напередодні Великодня. Комітет тоді ставив перед собою питання розібратись, чи було це підвищення сезонним, чи викликано монопольними зловживаннями або картельними змовами. Також АМКУ починав перевірку стрімкого підвищення цін на курячі яйця в 2016 році.

Даних про результати таких перевірок та досліджень на сайті відомства немає.

В 2015 році, напередодні Великодня, Антимонопольний комітет надав рекомендації компаніям, що діють на ринку яєць курячих, утриматись від встановлення завищених цін. Тоді АМКУ зауважив, що порівняно з лютим 2014 року, ціни на яйця при продажу їх сільськогосподарськими підприємствами зросли на понад 70%.

uugf