Ахметов знову багатіє

27 вересня 201806:10

Справи українського бізнесмена Ріната Ахметова, який пережив революцію, війну і націоналізацію майна так званими “республіками”, йдуть вгору – стан мільярдера скоротився з 22 млрд доларів в 2013 році до близько 4 в 2015, але тепер він наближається до майже 6 млрд доларів. Про це повідомляє “Фактор” з посиланням на Bloomberg.

Ахметов, як і раніше, є найбагатшою людиною в Україні.

Він володіє найбільшим в країні індустріальним конгломератом “Систем Кепітал Менеджмент”, цінними активами якого є металургійна компанія “Метінвест” і ДТЕК – вугільний і енергетичний бізнес.

Обидві компанії мали підприємства в Луганській і Донецькій областях, де на початку 2014 року з’явилися проросійські бойовики. Ахметов був змушений виїхати з рідного Донецька до Києва, а його стан знизився з 22,4 млрд доларів в січні 2013 року.

На початку 2017 року активи “Метінвесту” і ДТЕК в Луганську і Донецьку були націоналізовані проросійськими бойовиками після того, як українські військові ветерани почали траноспортну блокаду утримуваних бойовиками східних областей.

Рінат Ахметов залишився на плаву, і “Метінвест” повідомив про посилення фінансових результатів в першому півріччі 2018 року в порівнянні з аналогічним періодом 2017-ого.

За цей період видобуток вугілля ДТЕК скоротився на 12,9%, але зусилля з перекладу деяких енергоблоків по споживанню антрациту, який був недоступний в Україні через транспортну блокаду на інший тип вугілля дають результати і дозволяють холдингу знизити потреби в імпорті вугілля.