Аграрна мафія: Власники паїв у полоні шахраїв

4 вересня 201915:04

Недобросовісні горе-бізнесмени, які живуть виключно наживою на українських селянах – це проблема країни фундаментом якої з покон віків є аграрна промисловість.

В редакцію «Фактора» звернулися ошукані українці з проханням надати розголосу їхній проблемі.

На території села Лабушне Кодимського району Одеської області ряд місцевих жителів з 2004-ого року були орендодавцями ТОВ «Кодимське зерно».

Важливо, що в тому ж 2004-ому році головний бухглалтер Кодимська Лідія Петрівна та управляючий Печерський Леонід Петрович під керівництвом Мельника Володимира Івановича “смотрящого” за ТОВ “Кодимське зерно” надали пусті бланки договорів власникам паїв та скористувавшись довірою селян взяли у них підписи. При цьому не вказавши термін. Цікаво, що зареєстрували представники «Кодимського зерна» договори оренди аж в 2009 році (на 10 років)! Тобто підприємство користувалося 5 років землями при цьому не сплачуючи податків.

У 2014-ому році власники паїв вирішили перейти до іншого орендаря. Не дивно, що ТОВ «Кодимське зерно» почало підвищувати плату, щоб не втратити землі. Вже в 2019-ому вищевказана компанія провела «свої» збори без громади. Після цього преценденту люди вирішили поцікавитися, коли вони можуть отримати зерно або кошти за свої паї. У відповідь представники ТОВ «Кодимське зерно» заявили, що виплатять по 7 тсч грн тим, хто залишиться, 5 тсч грн тому, хто виходить одноосібно, всім іншим по договору оренди датованому 2004-им роком обіцяли виплатити по 1600грн, що не відповідає вимогам чинного законодавства.

Колишня голова села Лабушне Олена дала ексклюзивний коментар «Фактору»: «За всі роки, що вони (ТОВ «Кодимське зерно» – Ред.) тут хазяйнують вони ніде шматка дороги не зробили, нікому жодної допомоги не надали. За 5 років, коли я працювала головою дали 1000грн засипати дорогу і так наче мільйон. Чому людей обманули зробивши фальшиві підписи на нових договорах, тому що ті що люди робили в 2014-ому не реєстрували. Вони не ідентичні і не підлягають реєстрації. Вони ((ТОВ «Кодимське зерно» – Ред.) зробили нові договори з правом пролонгації».

ctrrsqqq

Брудні афери ймовірно є дивізом компанії ТОВ «Кодимське зерно», яка в додаток до всього самовільно захопила землю іншого орендаря та засіяла там свою с/г продукцію. Селяни також розповіли про масові фальсифікації документів і підробку підписів. Цинізм представників ТОВ «Кодимське зерно» сягнув максимуму, коли вони почали підроблювати документацію за людей, які померли.

Згідно з даними Сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній і судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів «Опендатабот» кінцевим бенефіціарним власником (контролером) є саме депутат Одеської міськради, голова постійної комісії з питань комунальної власності Василь Шкрябай і його мати Валентина Бойчук.

Селяни закликають депутата Василя Шкрябая та відповідальні органи переглянути розрахунки та розібратися в ситуації, оскільки є роки, коли ТОВ «Кодимське зерно» взагалі не заплатило людям за оренду паїв посилаючись на неврожай.

Ошукана громада б’є на сполох і просить Президента України Володимира Зеленського втрутитися в корупційну історію:

«Чому 15 років користувалися нашою землею, коли ми не підписували договорів? Нехай повернуть всі борги, які мають перед людьми!»

Редакція “Фактора” продовжує тримати на контролі дану ситуацію та направить журналістькі запити у правоохоронні органи та Офіс Президента України. Далі буде…