Афганістан оголосив про припинення перемир’я з талібами

30 червня 201813:03

За словами президента Афганістану Ашрафа Гані, багато талібів хотіли б жити в світі з владою країни і припинити війну.

Афганістан припиняє перемир’я з бойовиками терористичної організації “Талібан” і відновлює військову операцію, заявив президент країни Ашраф Гані.

За словами Гані, “режим припинення вогню підійшов до кінця, і афганські сили можуть почати операцію”. Президент додав, що припинення вогню, хоч і в односторонньому порядку, було позитивно сприйнято населенням Афганістану, проте уряд країни знаходився в глухому куті.

Гані також підкреслив, що багато талібів хотіли б жити в світі з владою країни і припинити війну. Перемир’я, оголошене урядом Афганістану, діяло з 11 червня. 9 червня “Талібан” оголосив триденне перемир’я, присвячене Ід-аль-Фітр – святу з нагоди закінчення священного для мусульман місяця Рамадан. У 2001 році США разом із союзниками почали в Афганістані операцію проти радикального ісламістського руху “Талібан”, приводом для якої послужили терористичні атаки в Америці 11 вересня.

В кінці 2014 року з Афганістану вивели більшість іноземних військ. У серпні 2017 року телеканал Fox News повідомив, що президент США Дональд Трамп підписав нову стратегію щодо Афганістану. Глава Білого дому заявив, що швидкий вихід армії США з Афганістану створить вакуум, який терористи “миттєво заповнять”.

У відповідь “Талібан” зажадав від Трампа вивести війська з Афганістану. У 2017 році в країні було близько 11 тис. американських військовослужбовців.

У вересні 2017 року міністр оборони США Джеймс Меттіс повідомив, що Сполучені Штати відправлять до Афганістану додатково понад 3 тис. військових.