73% чоловіків підтримують рівне право жінок на участь в політиці

11 жовтня 201807:40

Забезпечення гендерної рівності – це не “сезонне” пожвавлення і не передвиборча риторика.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час парламентських слухань “Запобігання та протидія дискримінації жінок з уразливих соціальних груп”.

Іванна Климпуш-Цинцадзе засвідчила співробітництво ВР і Кабміну щодо забезпечення гендерної рівності, а також повідомила, що за невеликий проміжок часу в Україні пройшов ряд державних ініціатив в цій сфері.

“Вперше питання координації гендерної політики винесені на загальноурядовий рівень – до компетенції віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Вперше розроблено та схвалено Національний план дій до 2021 року на виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW), прийнятий і оновлений Національний план дій щодо виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2020 року “, – сказала віце-прем’єр-міністр, зазначивши, що Міністерство фінансів і Міністерство економічного розвитку і торгівлі інтегрували гендерне бюджетування в Стратегію управління державними фінансами.

Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що гендерна складова включена в Державну цільову програму відновлення і розвитку світу в східних регіонах України та Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб і впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року.

Крім цього, прийнята Державна соціальна програма забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року.